Beszerzési érték: | 490 | Mrd Ft |
---|---|---|
Projektek száma: | 9075 | db |
Ügyfelek száma: | >4500 | |
Villamos energia: | 11350 | GWh |
Földgáz energia: | 2340 | Mio m3 |
Elért meg- takarítás: | 47 | Mrd Ft |
Heti lapszemlénkben a legfrissebb energiapiaci híreket, aktualitásokat osztjuk meg Olvasóinkkal
A Barátság kőolajvezeték déli ágán nem érkezik kőolaj Magyarországra
Előre tervezett és a vezeték egy szakaszát érintő fordított irányú – úgynevezett reverz – szállítás miatt március 21-ig a Barátság kőolajvezeték déli ágán nem érkezik kőolaj Magyarországra és Szlovákiába Fehéroroszországon és Ukrajnán keresztül – jelentette be szerdán Igor Gyemin, a vezetéket üzemeltető orosz Transznyefty cég hivatalos képviselője. (Forrás: vg.hu)
Magyar részvétellel zöldül a Balkán
Biogázerőmű, közvilágítás-korszerűsítés és számos víziközmű-beruházás előkészítéséhez nyertek támogatást piaci szereplők és oktatási intézmények. (Forrás: vg.hu)
Hazai nagyvállalatok árulták el a következő lépésüket: így lesznek karbonsemlegesek
Nem túl rózsás a kép, a magyar üzleti szféra a karbonsemleges működéshez vezető útját elnézve, bár az élenjáró vállalatok 31%-ának már vannak nettó zéró kibocsátási céljai, de ez elmarad a nemzetközi és a valódi változásokhoz szükséges szinttől - derült ki a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) által, a Deloitte szakmai segítségével végzett Towards Net Zero kutatásból. (Forrás:portfolio.hu)
Hogyan lesz zöldebb Magyarország? Több százmilliárd forint sorsáról döntöttek
Tavaly összesen több mint 500 milliárd forint értékben bocsátott ki zöld kötvényt Magyarország euróban és japán jenben. Most ennek az összegnek a felhasználásáról számolt be éves jelentésében az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A befolyt pénzt a 2018-as és 2019-es költségvetés egyes energiahatékonysági kiadásaira számolták el, a legtöbbet a közösségi közlekedés beruházásainak finanszírozására. (Forrás:portfolio.hu)
A következő négy évben nagyot léphet Európa a fenntartható, körforgásos gazdaság felé
Az Európai Bizottság elfogadta az unió új kutatási és innovációs programjának, a Horizont Európának az első stratégiai tervét, amely a következő négy évben 95,5 milliárd eurós költségvetéssel kívánja biztosítani a klímasemleges Európa megteremtését, valamint a digitális korra való felkészülést – adta hírül az uniós bizottság közleményét az MTI. (Forrás:nrgreport.com)
Egy olajtermelés fokozására kitalált módszer viheti sikerre a klímaharcot
A szén-dioxid-leválasztás és -tárolás (CCS), illetve ennek hasznosítással kombinált változata (CCUS) nélkülözhetetlen a klímacél eléréséhez, de ehhez a kapacitást a sokszorosára kell növelni 2050-ig. Az első létesítmény már 1972-ben üzembe állít, ám az azóta eltelt évtizedek nem sok előrelépést hoztak. Az egyre sürgetőbb kibocsátáscsökkentési kihívás felismerésével az utóbbi években változás állt be, az erősödő klímapolitikai célok és befektetési ösztönzők pedig tovább dinamizálhatják a CCUS alkalmazását, mellyel a Molnak is nagy tervei vannak. (Forrás:nrgreport.com)
Pont úgy viselkedik az olajár, ahogy a lakosság: nagyon várja a nyitást, de még nem hiszi el teljesen
Csütörtökön még 7 százalékot esett, pénteken már 2 százalékot emelkedett az olaj ára a nemzetközi piacokon. Összességében alacsonyabb árfolyamon fejezte be a hetet, mivel a koronavírus-fertőzések új hulláma egész Európában elfojtotta a reményeket, hogy az üzemanyagigény hamarosan helyreáll. (Forrás:nrgreport.com)
Összefoglaló a villamos energia és földgáz rendszerüzemeltetők szabályozásáról
Az Energiaszabályozók Európai Tanácsa (CEER) kiadta friss jelentését, amely átfogó képet ad a villamos energia és földgáz átviteli (szállítási) és elosztói rendszerüzemeltetők szabályozásáról. (Forrás:mekh.hu)
Az elmúlt öt évben tízszeresére nőtt a naperőművek beépített kapacitása Magyarországon
A naperőművek beépített kapacitása öt év alatt tízszeresére növekedett hazánkban, és a tendencia a jövőben is folytatódik – mondta Horváth Péter János, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke. (Forrás:mekh.hu)
A MEKH aktívan részt vesz a Szénrégió Bizottság munkájában
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) összegző tanulmányok készítésével, hatásvizsgálatok lefolytatásával és indikátorrendszer kifejlesztésével segíti a Szénrégió Bizottság munkáját. (Forrás:mekh.hu)
Magyar szabályozói szempontok a transzeurópai energiainfrastruktúra fejlesztéséhez
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) kezdeményezésére a földgázprojektek finanszírozásának témája és az Unió szomszédjait is érintő Kölcsönös Érdekű Projektek (PMI) szabályozásának pontosítása is bekerült a transzeurópai energiainfrastruktúra iránymutatásairól szóló rendelet (TEN-E) felülvizsgálati javaslatába – mondta Ságvári Pál, a MEKH nemzetközi kapcsolatokért felelős elnökhelyettese. (Forrás:mekh.hu)
Tavasszal mindig érdemes ellenőrizni a vízórákat
A kerti vízórák rendszeres ellenőrzése mellett tavasszal különösen hasznos, ha megnézzük az aknában lévő mérőóránkat. A legtöbb meghibásodásra a téli fagyok elmúltával derül fény. A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) szakemberei összegyűjtötték, mi ilyenkor a teendő és kinek kell fizetnie a kárba veszett vízmennyiség után. (Forrás:mekh.hu)
A víz érték, amit óvnunk kell!
A Víz Világnapja jó alkalom arra, hogy felhívjuk a figyelmet: a víz érték, amit óvnunk kell, a hazai vízkincs védelme pedig mindannyiunk közös felelőssége – hangsúlyozta Szalóki Szilvia, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) víziközmű-szolgáltatásért és hulladék-gazdálkodásért felelős elnökhelyettese a világnap alkalmából. (Forrás:mekh.hu)