Heti lapszemlénkben a legfrissebb energiapiaci híreket, aktualitásokat osztjuk meg Olvasóinkkal
Amerika az élre állhat
Az Egyesült Államok jövőre újból a világ vezető olajtermelőjévé válhat, miután a hetvenes évek közepén a Szovjetunió vette át az elsőséget.
Berlinben előznék meg az új orosz-ukrán gázválságot
Moszkvai és kijevi tisztviselők részvételével tárgyalások kezdődnek Berlinben kedden annak érdekében, hogy minimalizálják az ukrajnai orosz gáztranzit visszaesése miatti vitás kérdéseket. A megbeszéléseket az EU koordinálja a vita elmérgesedését megelőzendő. Noha az egyik fő téma az Északi áramlat 2 gázvezeték lesz, Németország a hírek szerint nem képviselteti magát a tárgyaláson.
Megugrott az import aránya az áramfelhasználásban
Megugrott az import részaránya a magyarországi villamosenergia-felhasználásban az idei első fél évben, a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. honlapján közzétett adatok szerint elérte a 35,8 százalékot.
Átmeneti árcsökkenés az olajpiacon
Csaknem öt százalékkal esett hétfőn a kőolaj ára, amit részben az iráni szankciókkal kapcsolatos engedékenyebb washingtoni állásponttal indokolnak, és azzal, hogy megcsapolhatják a stratégiai készleteket.
Több ipari akkumulátorra lenne szükség
Hiába lehetne az áramtárolás megoldásával számos – a kínálatingadozás kiegyensúlyozásához szükséges – beruházást megspórolni, késik a terület részletes szabályozása.
Felkeltette a kormány figyelmét az izraeli földgáz
Kiemelt jelentősége lesz a magyar-izraeli kétoldalú gazdasági együttműködésnek Magyarország energiabiztonsága szempontjából is, ugyanis a közép-európai energiaellátás szempontjából új tényként és új realitásként fog megjelenni az izraeli partok mentén felfedezett 800 milliárd köbméternyi gázvagyont tartalmazó mező, amelyből az energiahordozó szállításának egyik útvonala Közép-Európába fog vezetni, így 2024-2025-től realitásként lehet számolni az energiaellátásunk biztonsága szempontjából az izraeli gázzal is - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.