Keresés űrlap

Referenciáink

Eredményeink

Beszerzési érték: 490 Mrd Ft
Projektek száma: 9075 db
Ügyfelek száma: >4500
Villamos energia: 11350 GWh
Földgáz energia: 2340 Mio m3
Elért meg- takarítás: 47 Mrd Ft

Adatkezelési tájékoztató

Jelenlegi hely

Heti lapszemle- 38.hét

Heti lapszemlénkben a legfrissebb energiapiaci híreket, aktualitásokat osztjuk meg Olvasóinkkal

 

 

 

A Gazprom ismét Horvátország gázszállító partnere lett

Orosz lapértesülés szerint hosszú távú gázszállítási megállapodást írt alá a Gazprom orosz gázipari vállalat a legnagyobb horvát földgázimportőrrel, a Prvo Plinarsko Drustvo d.o.o. (PPD) vállalattal, és ezzel a Gazprom 2010 óta először ismét Horvátország kulcsfontosságú gázszállító partnerévé vált.

Tovább a teljes cikkre...

 

Új vezető került a Démász élére

Bally Attila lett a Démász új vezérigazgatója, Kóbor György, a tulajdonos NKM Nemzeti Közművek Zrt. elnök-vezérigazgatója a cégcsoport stratégiájának kidolgozására fókuszál.

Tovább a teljes cikkre...

 

Elkészült az Alteo új erőműve

Elkészült az Alteo új debreceni erőműve, így a cég már két olyan létesítménnyel rendelkezik Debrecenben, amely a helyi hulladéklerakó telepen keletkezett depóniagázból állít elő villamos energiát – közölte ifj. Chikán Attila, az Alteo vezérigazgatója a keddi avatáson.

Tovább a teljes cikkre...

 

Orosz érdeket szolgál a váratlan magyar energetikai döntés?

A hivatalos indoklás szerint kereskedelmi okok motiválták a bolgár-román-magyar-osztrák (BRUA) gázvezetékről a magyar fél által nyáron hozott váratlan döntést, amely Ausztria helyett gyakorlatilag Magyarországot jelölné ki a vezeték végállomásául, a döntést ugyanakkor érdekes megvilágításba helyezheti, hogy éppen abban az időszakban született meg, amikor Oroszország nagy erőket mozgósítva igyekszik bebiztosítani a BRUA-val részben rivális Északi Áramlat 2 nevű projektjét, illetve amikor a Gazprom elkezdte a Dél-Kelet-Európa felé is meghosszabbítható TurkStream gázvezeték kivitelezését is - hívja fel a figyelmet a Financial Times a meglepő magyar döntést övező spekulációk kapcsán, amely szerinte megszüntetett egy alternatív nyugat-európai gázellátási lehetőséget.

Tovább a teljes cikkre...

 

Távolodik egymástól a WTI és a Brent

Egyre szé­lesebbre nyílik a Brent és WTI olajtípus ára közötti olló, a különbség több mint 5 dollárra nőtt, amire 2015 óta nem volt példa.

Tovább a teljes cikkre...

 

Készülnek a fordulatra az olajpiac urai

Ismét összegyűltek a legnagyobb olajtermelő országok energiaügyi miniszterei, hogy megvitassák a globális piaci túlkínálat leépítését és az árak megtámasztását szolgáló esetleges további közös intézkedések lehetőségét. A Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) és más jelentős olajországok szakminiszterei várhatóan nem hoznak majd konkrét döntést a pénteki bécsi ülésen, az itt születő ajánlások azonban iránymutatóak lehetnek a novemberi, szélesebb körű találkozó számára. Általános vélemény szerint az OPEC és az együttműködő országok egyelőre a további kivárás mellett foglalnak majd állást, és amennyiben a piaci helyzet alakulása alapján szükségesnek látják, arányában és időtartamában is kiterjeszthetik olajkitermelésük visszavágását.

Tovább a teljes cikkre...