Igen rosszul indult a hét az olaj piacán, miután részben a görög hírek miatt a nyersolaj is eladói nyomás alá került. De nemcsak a görög fejlemények nyomasztják a nyersolajat, többek között az iráni atomprogrammal kapcsolatos tárgyalások, és a tovagyűrűző görög válsággal kapcsolatos félelmek is fokozzák a feszültséget.
A hétfőn ismét az eladók mutatják az irányt a tőzsdéken, így a nyersolaj is jelentős eladói nyomás alá került. Az olaj gyenge teljesítményében több tényező is szerepet játszhat:
- A vasárnapi görög szavazáson a nemek győztek, aminek nem örültek befektetők, akik amiatt is aggódnak, hogy egy elhúzódó esetleg tovagyűrűző görög válság az európai gazdaságra, így az olajkeresletre is kihathat.
- A múlt héten tették közzé, hogy az aktív észak-amerikai olajfúró tornyok száma 12-vel 640-re emelkedett, ami 2014. december 5. óta az első emelkedés volt.
- Az iráni atomprogrammal kapcsolatos esetleges megállapodás is kihat az olaj árára. A szankciók részleges feloldásával ugyanis jelentős mennyiségű olaj jelenhet meg a világpiacon. Egy iráni vezető pedig már jelezte, hogy a közel-keleti ország a szankciók megszüntetése esetén már rövid időn belül megduplázná olajexportját.
- Továbbá az erős dollár szint az olajár csökkenésének irányába hat.
A szeptemberi Brent és WTI típusú olaj árfolyama több százalékkal esik. A mai teljesítménnyel mindkét olajtípus árfolyama 3 hónapos mélypontra került.

